Dzisiaj jest sobota, 25.10.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Braniewo

Braniewski sztab WOŚP już działa

Braniewski sztab WOŚP już działa środa, 27.11.2013 14:01
Braniewski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzi nabór wolontariuszy,  którzy wezmą udział w 22. finale akcji Jurka Owsiaka. Orkiestra zagra w niedzielę 12 stycznia 2014 roku. Wolontariuszem tej akcji może zostać każdy chętny bez względu na wiek.

Magazyn Braniewski odc. 68

Magazyn Braniewski odc. 68 niedziela, 24.11.2013 10:00
W Magazynie Braniewskim:
- Obchody ponad podziałami
- Bo to Polska właśnie – tłumy na koncercie
- Basen w Braniewie najładniejszy na Warmii i Mazurach
- Botaniczna i Skwer Sybiraków do remontu
- Inauguracja roku kulturalnego w BCK

Jesienny pokaz mody w Braniewie

Jesienny pokaz mody w Braniewie wtorek, 19.11.2013 10:00
Korale z dzikiej róży, słoneczniki na wielkie wyjścia, kostium dyni na pochmurne dni czy strój gajowego na wycieczkę do lasu, to tylko niektóre z propozycji najnowszej kolekcji mody. Pokaz jesiennych kreacji odbył się w Przedszkolu Wojskowym nr 36 w Braniewie.

Bo to Polska właśnie – tłumy na koncercie

Bo to Polska właśnie – tłumy na koncercie środa, 13.11.2013 10:00
Zainteresowanie tym koncertem było ogromne. W sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury zabrakło nie tylko miejsc siedzących, ale i stojących. Wszyscy chcieli zobaczyć widowisko pt. "Bo to Polska właśnie", specjalnie przygotowane na obchody Narodowego Święta Niepodległości przez artystów Polskiej Opery Kameralnej.

Tworzyć każdy może

Tworzyć każdy może wtorek, 29.10.2013 10:00
Kilkadziesiąt prac: w tym szklane tace i misy, witrażowe zawieszki i aniołki oraz gliniane wazony, to wszystko powstało podczas warsztatów w elbląskim Światowidzie na które przyjechali seniorzy z Braniewa i Fromborka. Warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu zorganizowano w ramach porozumienia po

Wzruszająca wystawa w BCK

Wzruszająca wystawa w BCK piątek, 29.11.2013 10:00
Łzy wzruszenia, zaduma, wspomnienia o tych co odeszli i radość z odnalezienia tego co już zatarło się w pamięci, takie emocje wzbudza wystawa fotografii pt. „Sentymentalna podróż do przeszłości”.

Inauguracja roku kulturalnego w BCK

Inauguracja roku kulturalnego w BCK poniedziałek, 25.11.2013 10:00
Braniewskie Centrum Kultury to jeden z najczęściej odwiedzanych  obiektów w mieście. I nawet jeżeli ktoś nie korzysta z oferty tego ośrodka, to na pewno słyszał nie raz o organizowanych tu imprezach. A w ciągu roku jest ich bardzo dużo.

Inauguracja roku kulturalnego BCK

Inauguracja roku kulturalnego BCK czwartek, 21.11.2013 10:00
Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na inaugurację roku kulturalnego, która odbędzie się w piątek o godz. 18.00. W programie m.in.: uroczystość wręczenia Mecenasów Kultury, wystawa zdjęć mieszkańców Braniewa i  program artystyczny poświęcony Julianowi Tuwimowi.

Lorę udało się uratować

Lorę udało się uratować czwartek, 14.11.2013 12:56
Była głodzona, trzymana w ciemnym pomieszczeniu bez dostępu do wody i powietrza. Najprawdopodobniej była też bita. Taki los spotkał młodą suczkę Lorę, mieszańca w typie owczarka niemieckiego. Psu udało się pomóc dzięki czujności sąsiadów i interwencji inspektorów OTOZ Animals z Braniewa.

Obchody ponad podziałami

Obchody ponad podziałami wtorek, 12.11.2013 10:00
95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Braniewie świętowano na wiele sposobów. Były szkolne akademie i oficjalne uroczystości, ale nie tylko. W tym roku można było wziąć udział w Braniewskim Biegu Niepodległości, albo wysłuchać koncertu pod hasłem "Bo to Polska właśnie" przygotowanego

Weekendowe propozycje z terenu

Weekendowe propozycje z terenu piątek, 19.07.2013 10:00
Koncerty organowe we Fromborku, kino nadzalewowe, zawody konne, regaty i dyskoteki na plaży – to tylko niektóre propozycje atrakcji organizowanych w trakcie tegorocznego lata w miejscowościach położonych nad Zalewem Wiślanym w powiecie elbląskim i braniewskim. Najciekawsze są weekendy.

W inkubatorze jak w ulu

W inkubatorze jak w ulu czwartek, 07.11.2013 14:23
W Braniewskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Społecznej finalizowane jest założenie pierwsze spółdzielni socjalnej, a już wkrótce ruszy cykl spotkań na temat funkcjonowania takich spółdzielni.

Bo to Polska właśnie

Bo to Polska właśnie wtorek, 05.11.2013 13:57
Oficjalne uroczystości oraz koncert i biegi w amfiteatrze – tak bedą wyglądały braniewskie obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święowanie potrwa trzy dni. Początek już w sobotę.

Warto być dawcą

Warto być dawcą poniedziałek, 04.11.2013 11:27

Z inicjatywy Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża funkcjonującego  przy 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie wszyscy Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi otrzymali przywilej ulgowego biletu do korzystania z krytej pływalni w Braniewie.

Nowy nabytek braniewskich Wodociągów

Nowy nabytek braniewskich Wodociągów wtorek, 29.10.2013 23:52
Braniewskie Wodociągi wzbogaciły się o "nowoczesną beczkę" czyli o specjalny pojazd   służący do wywozu nieczystości komunalnych. Samochód udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Europejskiego  Funduszu Rybackiego. Będzie służył  nie tylko mieszkańcom Braniewa. Ma być wykorzystywany także w portach

Było błoto, był deszcz. Było atrakcyjnie.

Było błoto, był deszcz. Było atrakcyjnie. poniedziałek, 28.10.2013 12:56
Tego żaden z kolarzy się nie spodziewał. W II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w XC MTB zawodnicy musieli przejechać przez... stajnie. Taką nietypową atrakcje wymyślili organizatorzy, którzy w ten sposób chcieli m.in. wypromować walory Braniewa. Mistrzostwa odbywały się m.in. na terenie