Dzisiaj jest wtorek, 30.09.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Braniewo

Tworzyć każdy może

Tworzyć każdy może wtorek, 29.10.2013 10:00
Kilkadziesiąt prac: w tym szklane tace i misy, witrażowe zawieszki i aniołki oraz gliniane wazony, to wszystko powstało podczas warsztatów w elbląskim Światowidzie na które przyjechali seniorzy z Braniewa i Fromborka. Warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu zorganizowano w ramach porozumienia po

Magazyn Braniewski odc. 67

Magazyn Braniewski odc. 67 niedziela, 27.10.2013 10:00
W Magazynie Braniewskim:
- 9 Brygada gotowa na rozwój
- Ukraińskie Barwy Pogranicza - Braniewo 2013
- Statuetki Dar Serca rozdane
- Bo to Polska właśnie
- Konkurs "Twoje miasto z lotu ptaka" wystartował
- Zaproszenie na obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę ni

Promocja kolarstwa górskiego

Promocja kolarstwa górskiego piątek, 25.10.2013 12:55
Sobota, 26. października upłynie w Braniewie pod znakiem promocji kolarstwa górskiego. Miłośnicy tej dyscypliny sportu wezmą udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w XC MTB. Start i meta wyznaczone zostały na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Moniuszki 9. Początek o godz. 11.00.

Siłownia "Pod wilkiem"

Siłownia "Pod wilkiem" środa, 23.10.2013 10:00
Na takiej siłowni można ćwiczyć nie tylko na rozkaz. W 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie testowane są nowoczesne urządzenia do ćwiczeń aerobowych i siłowych. Ponad 30 maszyn trafiło do  hali sportowej "Pod wilkiem", która znajduje się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Sikorskiego w Braniewie.

Barwy braniewskiego wolontariatu

Barwy braniewskiego wolontariatu wtorek, 15.10.2013 10:00
Około pół tysiąca obrazkowych skojarzeń ze słowem "wolontariat" zawiera dzieło namalowane przez mieszkańców Braniewa na prośbę miejscowych wolontariuszy. Okazało się, że bezinteresowna pomoc kojarzy się bardzo pozytywnie. Na obrazie przybierała najczęściej formę serca, uśmiechu lub gwiazdki.

IV gala Animalsów z Braniewa

IV gala Animalsów z Braniewa środa, 02.10.2013 10:00
W sobotę, 5. października w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się czwarta już z kolei charytatywna gala braniewskich Animalsów. Jest to wydarzenie artystyczne połączone  z aukcją dzieł sztuki. Zebrane w ten sposób środki finansowe  przeznaczane są m.in. na interwencje oraz na leczenie  pokrzywdzo

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Braniewie

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Braniewie poniedziałek, 30.09.2013 10:00
W ramach programu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki przy Gimnazjum nr 2 w Braniewie powstał Siatkarski Ośrodek Szkolny. Do jego powołania przyczyniły się sukcesy siatkarek Sparty Braniewo, w tym zdobyty w tym roku tytuł wicemistrza Polski Młodziczek.

Weekendowe propozycje z terenu

Weekendowe propozycje z terenu piątek, 19.07.2013 10:00
Koncerty organowe we Fromborku, kino nadzalewowe, zawody konne, regaty i dyskoteki na plaży – to tylko niektóre propozycje atrakcji organizowanych w trakcie tegorocznego lata w miejscowościach położonych nad Zalewem Wiślanym w powiecie elbląskim i braniewskim. Najciekawsze są weekendy.

W inkubatorze jak w ulu

W inkubatorze jak w ulu czwartek, 07.11.2013 14:23
W Braniewskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Społecznej finalizowane jest założenie pierwsze spółdzielni socjalnej, a już wkrótce ruszy cykl spotkań na temat funkcjonowania takich spółdzielni.

Bo to Polska właśnie

Bo to Polska właśnie wtorek, 05.11.2013 13:57
Oficjalne uroczystości oraz koncert i biegi w amfiteatrze – tak bedą wyglądały braniewskie obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święowanie potrwa trzy dni. Początek już w sobotę.

Warto być dawcą

Warto być dawcą poniedziałek, 04.11.2013 11:27

Z inicjatywy Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża funkcjonującego  przy 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie wszyscy Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi otrzymali przywilej ulgowego biletu do korzystania z krytej pływalni w Braniewie.

Nowy nabytek braniewskich Wodociągów

Nowy nabytek braniewskich Wodociągów wtorek, 29.10.2013 23:52
Braniewskie Wodociągi wzbogaciły się o "nowoczesną beczkę" czyli o specjalny pojazd   służący do wywozu nieczystości komunalnych. Samochód udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Europejskiego  Funduszu Rybackiego. Będzie służył  nie tylko mieszkańcom Braniewa. Ma być wykorzystywany także w portach

Było błoto, był deszcz. Było atrakcyjnie.

Było błoto, był deszcz. Było atrakcyjnie. poniedziałek, 28.10.2013 12:56
Tego żaden z kolarzy się nie spodziewał. W II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w XC MTB zawodnicy musieli przejechać przez... stajnie. Taką nietypową atrakcje wymyślili organizatorzy, którzy w ten sposób chcieli m.in. wypromować walory Braniewa. Mistrzostwa odbywały się m.in. na terenie

Sentymentalna podróż do przeszłości

Sentymentalna podróż do przeszłości czwartek, 24.10.2013 11:00
Zdjęcia mieszkańców Braniewa z lat 40,50,60 i 70 - tych będzie można zobaczyć już wkrótce na wystawie pod tytułem: "Sentymentalna podróż do przeszłości". Ekspozycje  przygotowuje fotograf z Braniewa Jacek Iwulski. Wernisaż  odbędzie się 22. listopada w Braniewskim Centrum Kultury podczas inauguracji

Mistrzowie oszczędzania z braniewskiej trójki

Mistrzowie oszczędzania z braniewskiej trójki środa, 16.10.2013 10:00
Kilkadziesiąt tysięcy złotych uzbierali w ub. roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie na swoich kontach w ramach programu: SKO czyli Szkolne Kasy Oszczędności. Za swoją aktywność zostali wyróżnieni nagrodami i takimi tytułami jak: mistrz oszczędzania czy ciułacz roku.

Statuetki Dar Serca rozdane

Statuetki Dar Serca rozdane poniedziałek, 14.10.2013 14:37

Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek, braniewianie (Jan Żydziak, Marek Motyka), którzy uratowali tonącego psa i braniewska redakcja Telewizji Elbląskiej to laureaci tegoroc

9. Brygada gotowa na rozwój

9. Brygada gotowa na rozwój piątek, 11.10.2013 10:00

Będzie więcej wojska w Braniewie. Jednostka w Braniewie może liczyć na wzmocnienie etatowe i sprzętowe – zadeklarował wiceminister obrony narodowej Waldemar Skrzypczak. Przedstawiciel MON był honorowym gościem 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, która w piątek 04. października 2013 roku obchodziła swoje doroczne święto. Nieoficjalnie mówi się, że wojsko w Braniewie zasilić może nawet około pół tys. żołnierzy.

Ćwiczenia w szpitalu

Ćwiczenia w szpitalu piątek, 27.09.2013 11:46
Ewakuacja pacjentów, pracowników i akcja ratownicza na terenie szpitala. Tak wyglądały ostatnie ćwiczenia braniewskich strażaków. Na ważnym i nietypowym obiekcie szkolili swoje umiejętności strażacy zawodowi i ochotnicy z Braniewa i powiatu braniewskiego. Wspierały ich inne służby: m.in. wojsko, policjanci, straż miejska i pracownicy pogotowia ratunkowego. W ćwiczeniach wzięła również udział młodzież, która odgrywała rolę poszkodowanych.