Dzisiaj jest piątek, 27.11.2015

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Braniewo

Na wykładzie w brygadzie

Na wykładzie w brygadzie wtorek, 16.09.2014 12:16
”Historie z tej ziemi” trafiły do ”9. Braniewskiej  Brygady Kawalerii Pancernej. Autorzy programu: ks. dr A. Kilanowski i Juliusz Marek spotkali się w Klubie Wojskowym z młodzieżą, żołnierzami, pracownikami wojska i pasjonatami historii.

Warto czytać Sienkiewicza

Warto czytać Sienkiewicza piątek, 12.09.2014 11:29
Fragmenty takich dzieł jak: "Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pan Wołodyjowski" czytało w Braniewie kilkadziesiąt osób. Wśród nich byli m.in.: seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, policjant, uczniowie i nauczyciele z miejscowych szkół.

Dużo książek i zabawy

Dużo książek i zabawy czwartek, 04.09.2014 10:00
Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży w Braniewie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną realizują projekt pod hasłem "Dużo książek i zabawy, ciesz się z nami przez rok cały". Pierwsza projektowa akcją odbyła się pod nazwą „

Euro-Afro Music Festival na zakończenie lata

Euro-Afro Music Festival na zakończenie lata piątek, 29.08.2014 11:14
Burmistrz Braniewa i Braniewskie Centrum Kultury zapraszają w sobotę, 30. sierpnia br. do Amfiteatru Miejskiego na imprezę pod hasłem EURO AFRO MUSIC FESTIVAL. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to także festiwal pożegnania lata. W Braniewie zagrają muzycy z Polski, Francji i Nigerii.

Botaniczna coraz ładniejsza

Botaniczna coraz ładniejsza wtorek, 26.08.2014 10:00
Ponad dwa miesiące zostały jeszcze do zakończenia remontu ulicy Botanicznej i Skweru Sybiraków w Braniewie. Jest to największa tegoroczna inwestycja w mieście i bardzo wyczekiwana. Ulica Botaniczna to droga, w okolicy której znajdują się m.in. kryta pływalnia, stadion miejski i ogród zoologiczny. To

Magazyn Braniewski odc. 77

Magazyn Braniewski odc. 77 sobota, 23.08.2014 23:53
W Magazynie Braniewskim:
- Śpiewali, warzyli i dobrze się bawili
- Tai-Chi wzmacnia stawy mieszkańców Braniewa
- Botaniczna coraz ładniejsza
- Chata grillowa dla podróżnych ze Wschodu
- Zaproszenie na zakończenie wakacji

Akcje braniewskich Animalsów

Akcje braniewskich Animalsów poniedziałek, 18.08.2014 12:27
Braniewski oddział Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals, organizuje w tym tygodniu dwie akcje, które związane są przygotowaniami do corocznej Braniewskiej Gali na rzecz Zwierząt. Piąta jubileuszowa edycja tego wydarzenia odbędzie się 04. października w Braniewskim Centrum Kult

Zdrowi, ofiarni i wysportowani

Zdrowi, ofiarni i wysportowani piątek, 08.08.2014 13:29
Krwiodawcy z klubu działającego przy 9 BBKP oprócz tego, ze oddają honorowo krew, dbają o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Ostatnio (02.08.2014) wystartowali i wygrali XXV Okręgową Spartakiadę Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

Stypendyści Powiatu Braniewskiego

Stypendyści Powiatu Braniewskiego poniedziałek, 08.09.2014 10:00
Kolejna grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymała stypendia naukowe Powiatu Braniewskiego. Uroczystość odbyła się przy okazji 38. sesji Rady Powiatu. Młodzież została zaproszona na spotkanie wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.

Dożynki Powiatu Braniewskiego

Dożynki Powiatu Braniewskiego piątek, 05.09.2014 12:34
Ceremoniał dożynkowy, regionalne kulinaria,  piknik drobiowy i koncert finalisty trzeciej edycji programu X Factor: Grzegorz Hyży, to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych Dożynek Powiatu Braniewskiego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie.

Brygada w szkole, szkoła w brygadzie

Brygada w szkole, szkoła w brygadzie środa, 03.09.2014 15:01
To była inauguracja roku szkolnego z mocnym, wojskowym akcentem. 01. września br.: Liceum Ogólnokształcące i Technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie otrzymały wyróżniające imię: 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. W szkole powstała również klasa wojskowa.

Orzeszek szuka właściciela

Orzeszek szuka właściciela czwartek, 28.08.2014 10:00
Animalsi z Braniewa szukają nowych opiekunów dla Orzeszka. Jest to młody pies, mieszaniec w typie amstaffa. Poprzedni właściciele przetrzymywali czworonoga w bardzo złych warunkach. Orzeszek przeżył tylko dzięki sąsiadom.

Chata grillowa dla podróżnych ze Wschodu

Chata grillowa dla podróżnych ze Wschodu poniedziałek, 25.08.2014 12:05
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ramach jednego z realizowanych projektów transgranicznych, postawi w trzech miastach województwa chaty grillowe dla podróżnych zza wschodniej granicy. Jedna z takich wiat pojawi się już wkrótce w Braniewie.

III edycja Festiwalu Browarniczego w Braniewie

III edycja Festiwalu Browarniczego w Braniewie czwartek, 07.08.2014 11:25
Już w ten weekend (08. i 09. sierpnia) w braniewskim amfiteatrze odbędzie się III edycja Festiwalu Browarniczego. W programie oprócz atrakcji związanych z bogatymi tradycjami piwowarskimi na Warmii, odbędą się występy artystyczne. Zagrają m.in.: Trubadurzy, Jamal, Tabakan oraz IRA.